Legális doppingszer?

A napi rutin

Kevés kivételtől eltekintve minden hétköznap 5-kor kelek, és már fél hétkor az edzőteremben adok hálát az élet szépségéért. 2009 tavaszán veszem a kezembe az első ezüstsapkást, azzal a konkrét céllal, hogy a saját bőrömön tapasztaljam meg a szuperoxigenizált víz aerob sportolás közbeni hatásait.

Az első ledöbbenésemben placebo jelenségre gyanakszom. Teljesen tudatosan osztom be az 1 litert, mivel megfigyelhető, hogy az első adagok a legerősebbek, és ahogy ürül a szifon, úgy csökken az oxigén-dózis. Bemelegítés előtt leküldöm a 2x1 dl – akkor még 10% saját készítésű elsőosztályú bio-bodzaszörppel felütött – RO oxigénes vizet, majd nekilendülök a játéknak. Egy speciális fejhallgatóval teljesen elszigetelem magam tudatilag a grémiumtól, és csakis a zenére, a mozgás, a test-érzés és az izmok beégetésének gyönyörére koncentrálok.

2-25 kg-os kézisúlyzókkal – fokozatosan emelve a terhelést – ritmusra és koreografikus pontossággal végzem a gyakorlatokat – ami sérülésmentes fejlődést biztosít, kímélve az ízületeket is. Nagyjából egyórás szuperszetteket gyúrok végig - 20-25 perc hasizom-blokkal -, gyakorlatilag annyi pihenővel, ameddig néha megtörölközöm, és iszom néhány korty RO vizet csatos üvegből.

Fél nyolc körül betolom a következő adagot, 3x1 dl-t. Felülök a biciklire, szubmaximális terhelésre szinkronizálom a gépet a zenével, és nekilódulok. A 4 mm vastag neopren AQUALUNG shorty alatt hamar felszökik a hőmérséklet, jól ég a zsír. A szerkó könnyedén átereszti az izzadságot, miközben melegen tartja az izomzatot és az ízületeket. Vastag fürdőlepedőkkel bástyázom körbe magamat, hogy ne csináljak pocsolyákat magam körül. Ilyen körülmények között szifon nélkül 15 percig tekerek, miközben fröcsög rólam a víz. Most meg mi történik? 15 percnél nemhogy a végét járnám, hanem még a légzésszámom is a felére csökken. 30 percnél kiszállok, mert attól tartok ebből ennyi is elég.

Egyszerűen nincs izomláz. Úgy érzem, konkrétan bármeddig bírnám, de abba kell hagyni, mert az edzést ésszel vagy sehogy.

Másnap ugyanez. Harmadnap ugyanez. 30 perc tekerés ritmusra, szubmaximális terheléssel. Nyeregből leszállva 3x1 dl. Nem győzök csodálkozni, hogy mennyire durva az anyag. Megtapasztalni és beleszeretni. Nos, tehát ez történik velem. Azóta sem vagyok hajlandó lemondani a deresre hűtött, most már kéksapkás és tiszta RO vízzel töltött szifonról a teremben - és nemcsak a teremben.

Lepedőakrobatika

A lepedőakrobatikához sem utolsó mutatvány. És mint tudni illik, bírni illik szusszal... Nincs panasz. Az oxigén teszi a dolgát mindkettőnk kellemes megelégedésére. Sőt – megsúgom – fokozza az eufóriát, ha az furfangosan elő van készítve, ám ennek mikéntje maradjon az én titkom.

Magánvéleményem szerint a szifon zseniális, ráadásul nevetségesen olcsón állítható elő vele a saját magunk kreálta oxigénnel dúsított víz vagy – a pihentebb agyakból kipattanó – koktélhab. Nyakamat rá, hogy ezrek és százezrek fognak végérvényesen ráizgulni, mert – hogy a tiniknek is világos legyen - kúl a cucc!

 

 Dr. Váczi Péter általános orvos

 

Ajánlott termék: oxigénes víz készítő szifon

RO víz készítő: jó minőségű ozmózis víztisztító

Most a Zöldház olvasóinak az oxigénes víz készítő két csomag patronnal nagy kedvezménnyel vásárolható meg. Használd a OXIGEN kuponkódot, így 66400 Ft helyett 46990 Ft-ért vásárolhatod meg! Az áruházban a jobb oldalon a kosár alatt érvényesíthető a kupon.

Dr. Bódy Gábor urológus szakorvos, sportorvos, osztályvezető főorvos, a Magyar Kézilabda Szövetség Orvosi Bizottságának elnökének ajánlásával.

Sportolókon végzett mérésekkel megállapítottuk, hogy az oxigénnel dúsított ivóvíz növelte a vizsgáltak teljesítőképességét, csökkentette a terhelés maximumában mért pulzusszámot, a teljesítmény növekedése ellenére mérséklődött a vér tejsavszintje. Az oxigénes víz fogyasztása után gyakorlatilag minden vizsgált sportolónál megfigyelhető volt a vérben az oxigén parciális nyomásának emelkedése.

Prof. Dr. Pucsok József, Sportegészségügyi Intézet, az orvostudományok kandidátusa

A www.zoldhaz.info weboldalon megjelenő teljes tartalom szerzői jogi védelem alatt áll

A cikkek és a weboldalon álló tartalmak szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos a cikket teljes hosszúságában, ill. nagyobb terjedelmében átvenni, felhasználni, átdolgozni. A tartalmat rövidebb idézetben felhasználó köteles jól láthatóan megjelölni a szerzőt, illetve aktív linken az oldat. A jogosulatlan felhasználó anyagi felelősséggel tartozhat. Amennyiben a jogosulatlanul átvett tartalmat bevételszerzésre használta, az így megszerzett haszon teljes összegének átadására kötelezhető a polgári jog szakaszai alapján. © Minden jog fenntartva.
 

Itt az idő az örökbefogadásra?

Fogadj örökbe

Itt az idő az örökbefogadásra! Hogy miért?

  1. Soha többé nem leszel egyedül.
  2. Bizonyított tény, hogy a kutyák jelenlétében rengeteg súlyos betegség sokkal könnyebben gyógyul.
  3. Szőrös kis társad a legszomorúbb időszakokban is vidámságot hoz.
  4. A kutyások sokkal többet mozognak a sétáltatások és kirándulások miatt, így egészségesebben élnek.
  5. Szélesebb baráti körre lehet szert tenni, mert a kutyások összejárnak.
  6. Könnyebb párra találni, ha nem a gép előtt ülsz. Már a kutya megléte is egy jó indok az ismerkedésre.
  7. Felelős állattartóként felkészülhetsz a gyereknevelésre, a gyerekeid is sokkal felelősségteljesebb felnőtté válnak egy kutya mellett.
  8. A kutyád feltétel nélkül fog szeretni és soha nem beszél vissza. :) A cikk folytatása

Okos bőr- és hajápolás, azaz hogyan (t)együk magunkat széppé

Szépítő étrend

Bőrünk és hajunk megjelenése leginkább az általános egészségi állapotunkat tükrözi vissza, így számos tényező hatással van rá. Nem mindegy hogyan étkezünk, hogyan működik a pajzsmirigyünk, milyen a vérkeringésünk, milyen állapotban van a májunk és a veséink, illetve táplálékkiegészítőket fogyasztunk, milyen kozmetikumokat használunk és nem utolsó sorban az, hogy milyen korúak vagyunk. Mindenesetre korunktól függetlenül kihozhatjuk magunkból a legtöbbet. Nézzük milyen eszközökhöz érdemes folyamodnunk!  A cikk folytatása


 

Kipróbált receptek környezetbarát tisztítószerek készítéséhez

Ökotisztítás

Próbáld meg a lehető legkevesebb kárt okozni léteddel a természetnek és az élőlényeknek! – ez a „nem ártás” filozófiája. Mindezt könnyen és olcsón megvalósíthatod a tisztítószerek területén is.  A cikk folytatása

Pajzsmirigy-megbetegedések okai és oki kezelésük

Jódozott só

A tüneti kezelésen alapuló orvosi protokolltól való eltéréshez a betegnek is lépéseket kell tennie az életmódjának megváltoztatásában, de sajnos a legtöbb esetben a páciens hozzáállásából hiányzik ehhez a kellő motiváció, így az orvosi gyakorlat leginkább a tüneti kezelésen alapul. Így van ez a leggyakoribb pajzsmirigy-megbetegedések esetén is. A cikk folytatása


Az almaecet nem hatékony a fogyás elősegítésében

Az almaecet nem hatékony

Az Carol S. Johnston szerint az ecetsav úgy tűnik, hogy tényleg zavarhatja a keményítőmolekulákat lebontó enzimeket. Ez bármilyen típusú ecettel, például bor-, gránátalma ecettel vagy akár fehér desztillált ecettel is kiváltható, nincs kiemelkedő szerepe az almaecetnek. Minden esetben az ecetsav (acetic acid) tartalom felelős ezért.  A cikk folytatása

A szénhidrátszegény étrendek mellékhatásai

A magas zsiradékbevitel és az éhezés hasonló hormonális válaszokat produkál, ugyanis a szervezet mindkét esetben a kortizol nevű stresszhormonnal igyekszik a sejtek vércukorfelvételét megakadályozni, így védi meg a szénhidrátigényes létfontosságú szervek energiaellátását. Például az agy kellő vércukorszint hiányában először görcsrohammal reagál, majd pedig beáll az agyhalál, így a szervezet elsődleges célja az izomsejtek vércukorfelvételének blokkolása, ha nem áll rendelkezésre elegendő glükóz. A cikk folytatása


A legtöbb divatos méregtelenítő eljárás veszélyes is lehet

Méregtelenítés

Manapság a „méregtelenítés” divatját éljük. Sokféle praktikát olvashatunk a témában az ezt népszerűsítő oldalakon, de legtöbb eljárás sajnos hatástalan, sőt gyakran egyenesen káros.

A legfőbb méregtelenítő szerveink a májunk és a veséink, így leginkább azok a méregtelenítő technikák segítenék szervezetünket a káros anyagok eltávolításában, amelyek ezen szervek munkáját támogatják, ez pedig véletlenül sem azt jelenti, hogy esetleg túl is stimulálják. Sok esetben méregtelenítésként hirdetik azokat a módszereket, ahol hashajtással vagy a vese túlzott vizeletkiválasztásra kényszerítésével próbálnak eredményeket elérni. Cikk folytatása