Aktív és passzív házak
Passzívház
Egy olyan építési technológia, ami gyakorlatilag nem igényel fűtés kialakítást. Hogy miért? Mert a házban lévő berendezések és a testhő már kifűti. A tökéletes gondossággal kifejlesztett technológia miatt alig lesz a háznak hővesztesége. Így nemcsak a fűtés lesz ingyen, de nyáron a hűvöset is könnyen meg tudja tartani.
A jövőben csak passzívházak épülhetnek
Az Európai Unióban 2018-tól a közintézmények, 2020-tól a lakások kizárólag passzív ház technológiával épülhetnek. A passzív házak nulla közeli energiafogyasztással működnek. Az Európai Parlament (EP) várhatóan 2010 elején hagyja jóvá az új szabályt. Az unió számításai szerint az EU épületei felelősek a kontinens energiafogyasztásának 40, illetve szén-dioxid-emissziójának 36 százalékáért. Az EP korábbi jelentésében azt sürgette, hogy 2019-től kizárólag az energiaigényeiket önállóan fedezni képes úgynevezett paszszívházak építésére adjanak engedélyt. A végső olvasat ezzel szemben enged némi mozgásteret a nemzeti hatóságoknak annak megszabásában, mi minősüljön „nagy energiahatékonyságú épületnek”.
Aktívház
Mindent tud, amit a passzívház, de van egy fontos különbség. Mégpedig az, hogy a ház megújuló energiaforrásokból energiát termel. Azaz több energiát termel, mint amit elfogyaszt. Ez az igazi befektetés. A ház így gyakorlatilag nemcsak ingyen üzemel, de még pénzt is kereshetünk vele.
- 18257 olvasás
A www.zoldhaz.info weboldalon megjelenő teljes tartalom szerzői jogi védelem alatt áll
A cikkek és a weboldalon álló tartalmak szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos a cikket teljes hosszúságában, ill. nagyobb terjedelmében átvenni, felhasználni, átdolgozni. A tartalmat rövidebb idézetben felhasználó köteles jól láthatóan megjelölni a szerzőt, illetve aktív linken az oldat. A jogosulatlan felhasználó anyagi felelősséggel tartozhat. Amennyiben a jogosulatlanul átvett tartalmat bevételszerzésre használta, az így megszerzett haszon teljes összegének átadására kötelezhető a polgári jog szakaszai alapján. © Minden jog fenntartva.